+18 هذه المنتجات مخصصة لعمر مافوق 18 لتأكيد العمر والموافقة اضغط على موافق This category is dedicated for adults kindly confirm you are above 18 to continue OK - موافق Cancel - إلغاء
Menü

Mehmet Efendi Türk Kahvesi

5,00 USD
3,00 USD

Mehmet Efendi Türk Kahvesi 500 gr

Mehmet Efendi'nin Türk kahvesi ...en iyi türk kahvesi
Kahve, ziyaretçinin misafirperverliğini ve beğenisini ifade eden, özellikle (Türk kahvesi) her fırsatta ve oturumda dünyada en çok tüketilen içecektir. Dünyada pek çok kahve türü vardır ve bunların en ünlüsü, harika tadı ve orta yoğunluğuyla karakterize edilen Türk kahvesidir. Başlangıç döneminde kahve, ancak Muhammed Efendi gelip toplumun geri kalanına yayana kadar üst sınıfların sahip olduğu bir prestij görünümü ve prestijli bir sosyal statüydü ve Mehmet Efendi'nin kahvesi, günümüze kadar sembolizmini taşıyan en iyi Türk kahvesi haline geldi. Her evin yanında tatlıların yanında veya ayrı ayrı bir bardak su ile misafirlere veya özel günlerde ikram edilir.

Kahvenin Tarihçesi Nedir? Türk kahvesi neden bir ikondu? Peki neden Mehmet Efendi'nin kahvesi en iyi Türk kahvesidir?


Kahvenin kökeni ve ayrımı hakkında pek çok söylenti vardı ancak tarihsel kanıtlar, Etiyopya kahvesinin o dönemde sözü geçen ilk kahve olduğunu gösteriyordu. Daha sonra Yemen'de yetiştirilmeye başlandı ve 10. yüzyılın sonlarında Hicaz ve Kahire gibi diğer şehirlere yayılmasıyla ürününe (Arap kahvesi) adı verildi. Kahve, kavrulmuş kahve çekirdeklerinden hazırlanarak tanındı. İbn Sina ve Razi'nin bundan ve tıbbi faydalarından bahsettiği ve kitaplarında bahsettiği yer.

Arapçada kahve kelimesi, şarabın isimlerinden biri olan eski Arapça bir kelimeden gelir; haşlanmış kahve çekirdeklerinden yapılan içeceğe, yemekten kaynaklanan iştahı kestiği için kahve (Kahwa) adı verilir. Kahvenin tarihi, isminden dolayı olaylarla doludur, dolayısıyla kahvenin bir ülkeden diğerine taşınması sadece bir bitkinin taşınması değil, aynı zamanda toplumun kökenlerinde ve geleneklerinde köklü bir değişimin kanıtıydı. Yayılmasına iki yüzyıl boyunca devam eden tartışmalar eşlik etti. İnsanlar bütün gece uyanık kalmak için kahve içiyorlardı, sonra işlerini öğlene erteliyorlardı, bu yüzden bu konuda çatışmalar ortaya çıkıyor ve bunun için yazarlar arasında, akademisyenler ve halk arasında hayatın her alanına yansıyarak şiirler yazılıyor. Kimisi onu içmeye teşvik ediyor, kimisi de tehlikesine karşı uyarıyor. Kahveye karşı çıkanlar kafelere gelip orada hazırlanıp servis edilen kapları kırıyorlardı. Kahve devrimi, kahvenin ve sevenlerinin zaferiyle sonuçlanana kadar iki yüzyıl boyunca varlığını sürdürdü.

Kahve ağacı, kahveye özel bir yer ayıran IV. Muhammed döneminde on beşinci yüzyılda Osmanlı Sultanlığı'na devredildi. Osmanlı kahvesi sarayın ve yönetici sınıfın içeceği haline geldi. Toplumdaki yüksek konumun ve iyi misafirperverliğin sembolizmini taşıyan protokollerde sunuldu.

Türk kahvesinin malzemeleri nelerdir ve özellikleri nelerdir?

2021 yılının en iyi Türk kahvesini sizlere (Mehmet Efendi) sunuyoruz.
Tatlı bir tada sahip (keskin olmayan), dengeli ve yumuşak hafif asitli, iyi öğütülmüş kahve çekirdeklerinden oluşur.

Mükemmel ve kalın kahve köpüğü.
Dünyadaki en güçlü kahve türlerinden biri olan kafein yüzdesi konsantrasyonu yüksektir. Bir fincan Türk kahvesi, bir fincan Nescafé'ye eşdeğerdir.
Harika bir tada sahip en iyi kahve telvesini (Arabica) içerir.


Türk kahvesinin faydaları nelerdir, vücut sistemlerine ve genel olarak sağlığa etkisi nelerdir?

kahve beyninize ne yapar: kafein içerdiği için zihni canlandırır ve hafızayı güçlendirir. Etkisi iki saat sonra başlar. Beyin buna olağan miktar sınırları dahilinde olumlu yanıt verir. Fazlası ise işe yaramaz hale gelir ve sinir sistemini etkilemez. Bu, beynin aşırı dozda kahveye neden tepki vermediğini açıklıyor ancak kişi enerji dolu hissetmek yerine uyuşuk hissediyor. .


Kahve midenize iyi gelir mi?

Kahve sindirimi iyileştirmeye yardımcı olur, ancak GERD gibi mide problemleri olan kişiler, sahip olabileceği olumsuz etkiler nedeniyle kahve içmekten kaçınmalıdır.
Kahve kalbinize iyi gelir mi? Kırmızı kan hücrelerinin üretimine yardımcı olan ve aynı zamanda enzimlerin düzenleyicisi olan B2 vitamini riboflavin yüzdesini içerir.
Vücudun potasyum ve manganez ihtiyacının büyük bir kısmını karşılar.
Türk kahvesinin faydalarından biri de uyanıklığı ve ruh halini arttırması ve böylece kahve içenlerin kendilerini mutlu hissetmesidir. Türk kahvesi, uyuşukluk ve uyuşukluğu ortadan kaldıran adenozin yerine beyindeki ön hücrelere bağlanan kafein içerir.
Kahve içmenin cilde faydaları: Türk kahvesi, cildin tazeliği ve gençliği için önemli olan kolajen salgısını uyarır.


Türk kahvesinin kadınlara faydaları:

Yükselmesi bazı kanser türlerine yol açan ve aynı zamanda felçlere neden olan östrojen hormonunun azaltılmasına yardımcı olur.
Kahve, migren vakalarında ve ameliyatlardan sonra baş ağrısını hafifletmek için doktorlar tarafından tavsiye edildiği için riboflavin kaynaklı migren baş ağrılarını azaltan içeceklerden biridir.

Boyutlar (cm)
12 x 20 x 12
Ağırlık (Kg)
0.6
Ürün Açıklaması
ağırlık
100 Gr, 250 Gr, 500 Gr
kavurma
orta kızartma
tatlandırıcı
sade
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.