+18 هذه المنتجات مخصصة لعمر مافوق 18 لتأكيد العمر والموافقة اضغط على موافق This category is dedicated for adults kindly confirm you are above 18 to continue OK - موافق Cancel - إلغاء
Favorilerim
Hemen sipariş verin ve ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanın
MENÜYÜ KAPAT
Favorilerim Giriş Yap Kayıt Ol
Dil ve para birimi
tr
$
Kapat
Kapat
İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum?

İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum?

İksir | Lekelerden ve karanlık alanlardan nasıl kurtulurum?

Ciltte sürekli lekeler oluşur ve uygun bakım yapıldıktan sonra zaman zaman kaybolur. Ancak cildinize her gün bakım yapmanız ve cildinizi besleyen ve sağlıklı bir görünüm kazandıran, siyah ve koyu lekelerin veya bölgelerin tekrar oluşumunu engelleyen her şeyi kullanmanız gerektiğinden tekrar ortaya çıkabilir.
Koyu ten lekeleri genellikle vücudun diz, dirsek, boyun, göz çevresi gibi belirli bölgelerinde oluşur.

Peki bu lekelerin nedeni nedir?

Hiperpigmentasyona şunlar neden olur:
Ya güneş hasarıdır.
Cilt hastalıkları ve ciltte iz bırakan sivilce gibi problemlerle enfeksiyon.
Ciltte koyu bölgelerin ortaya çıkmasına neden olan kortizon eksikliği gibi hormonal değişiklikler.
Şeker hastalığı, uygun olmayan cilt bakım ürünlerinin kullanımı ve bazı ilaçların kullanımı gibi diğer faktörler.
Addison hastalığı gibi bazı hastalıklar, adrenal bez hormonlarındaki dengesizliğin neden olduğu bir hastalıktır.

Karanlık noktalar için bazı çözümler

kortizonlu kremler

Bazı kortizonlu kremler, güneş, akne veya diğer nedenlerden kaynaklanan cilt pigmentasyonunu hafifletmek için kullanılır.

Kortizonlu kremler cildi beyazlatır mı?

Kortizonlu kremin etki mekanizması, ciltteki pigmentlerden sorumlu madde olan melanin salgılanmasını engellemeye dayanır.Bu nedenle şu konularda yardımcı olur:

Karanlık noktaları ve yara izlerini azaltın.
Melazma görünümünü önleyin.
Çillerin ortadan kaldırılması.
Yara ve yara izlerinin etkilerinden kurtulun.
Kortizonlu kremleri bu amaçla kullanmak gerçekten güvenli ve etkili midir?
Kortizonlu kremler hidrokinon (ciltteki pigmentlerin salgılanmasını azaltan bir madde) içerdikleri için cildi aydınlatmada en güçlüleri olmasına rağmen, yan etkileri vardır ve hastaların küçük bir yüzdesinde komplikasyonlara neden olabilirler, bu yüzden önermiyoruz. bir doktora danışmadan veya ondan başka etkili ve daha güvenli alternatif ürünler kullanmadan kullanmak.

Kortizonlu kremlerden daha iyi başka krem ​​türleri var mı?

Evet, her cilt tipine ve rengine uygun olmasının yanı sıra etkili ve nazik çözümler sunan formülasyonlara sahip birçok krem ​​var.
Ancak aydınlatıcı bir krem ​​seçerken bileşenlerini iyi bilmelisiniz ve buna dayanarak doğru bir karar verebilir ve cildinize uygun türü belirleyebilirsiniz.

Birinci tür:

Beyazlatıcı kremler veya beyazlatıcı serumlar genellikle arbutin veya alfa arbutin ve bazen C vitamini ve bazı A vitamini türevleri gibi diğer bileşenleri içerir.
Arbutin, sentetik hidrokinona benzer doğal bir maddedir.
Hidrokinona benzer şekilde cilde daha az zarar vermesi ve yan etkisinin olmaması gibi birçok avantajı vardır, bu da onu tüm hidrokinon alternatifleri arasında en iyi cilt aydınlatma alternatifi yapar.

İkinci tip:

Tiamidol içeren aydınlatıcı kremler Bu kremler genellikle cildi aydınlatırken nemlendirmeye yardımcı olmak için hyaluronik asit içerir.

Cildimi leke ve pigmentasyon görünümünden nasıl koruyabilirim?

Daha eşit ve parlak bir cilt için güneşte kaldığınız süre boyunca her iki saatte bir güneş kremi sürmelisiniz.
Güneş kremi 30-50 koruma faktörüne sahip olmalıdır.
Dehidrasyon ciltteki pigmentlerin salgılanma aktivitesini arttırdığı için cildi sürekli nemlendirir.
C vitamini serumu kullanarak cildinizi parlak hale getirin ve antioksidan olmasının yanı sıra güneşin zararlı etkilerinden koruduğu ve hücreleri hasardan koruduğu için cildinize gençlik ve canlılık dolu bir görünüm kazandırın.

Daha parlak, ışıltılı bir cilt için cilt bakım rutininize C Vitamini Serumu ekleyin.
Lazer seanslarını uyguladıktan sonra cildinizi nemlendirmeye çalışın ve hücreleri yenilemek ve cildi aydınlatmak için kremler kullanın çünkü lazer o bölgede pigmentasyona neden olabilir.
Sivilce ve yaraları kurcalamaktan kaçının, böylece bir süre sonra koyulaşan izlere neden olmaz.
Sağlıklı bir cilt için tüm önemli unsurları size sağlayan sağlıklı ve dengeli bir diyet sürdürün.
B12 ve B3 vitamini, D vitamini ve K vitamini gibi eksikliği ciltte pigmentasyona ve renk dengesizliğine yol açan birçok vitamin vardır.

Cildi aydınlatmak için doğal karışımlar

Gül ve tatlı badem yağı
Limon ve tatlı badem yağı
Portakal ve tatlı badem yağı
Üzüm çekirdeği yağı
Argan Yağı

Uyarılar

Hamilelik ve emzirme durumlarında doktora danışıldıktan sonra kremler kullanılır.
Aydınlatıcı kremden sonra cildin güneşe karşı hassasiyetini arttırdığı için güneş kremi sürülmelidir.
Genel olarak, cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan kremler, örtüşme sağlamak ve farklı kremlerin bileşenleri arasındaki etkileşimi önlemek için iki saatten az olmayan bir süre ile ayrılmalıdır.
Göz, ağız ve burundan uzak tutunuz ve bu olursa bol su ile yıkanmalıdır.
Kremi kullandığınız bölgeye nazikçe masaj yapın.
İlk kez kullanacağınız her ürün için mutlaka alerji testi yapın.

Blog Son Eklenenler
İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum?

İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum?

cilt bakım yöntemleri

İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum? Ciltte sürekli lekeler oluşur ve uygun bakım yapıldıktan sonra zaman zaman kaybolur. Ancak cildinize her gün bakım yapmanız ve cildinizi besleyen ve sağlıklı bir görünüm kazandıran, siyah ve koyu lekelerin veya bölgelerin tekrar oluşumunu engelleyen her şeyi kullanmanız gerektiğinden tekrar ortaya çıkabilir.

Soruyorlar | Kışın cildime nasıl iyi bakarım

Soruyorlar | Kışın cildime nasıl iyi bakarım

cilt bakım yöntemleri

Soruyorlar | Kışın cildime nasıl iyi bakarım Kışta cilt bakımının sırlarını öğrenin ... Kışın, havadaki değişikliklerle ilişkili semptomlar tüm insanlar, özellikle kızlar için büyük bir zorluk oluşturduğundan, cildin geri kalan mevsimlerden daha fazla bakıma ihtiyacı vardır. Bazılarında alerjiye, ısı dengesizliği ile kuruluk ve diğer can sıkıcı sorunlara neden olabilen yünlü giysiler, gelin bunları inceleyelim ve hassas ve hassas cilt yapısını koruyan doğal çözümler bulalım .

En sık görülen saç sorunları nelerdir?

En sık görülen saç sorunları nelerdir?

saç bakım yöntemleri

Sebep ve Çözüm | En sık görülen saç sorunları nelerdir? Saç sorunları bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanır ve bazen başka sebepleri de olabilir. Sebepteki farklılıkla birlikte çözüm de değişir, o yüzden bunları tek tek ele alalım: Yaygın saç sorunları Bireyin sağlığı ile ilgili birçok saç sorunu vardır ve bu yazımızda bunlardan en önemlilerini ve en önemlilerini sunacağız.

2022'de saçı uzatmanın doğal yolları

2022'de saçı uzatmanın doğal yolları

saç bakım yöntemleri

2022'de saçı uzatmanın doğal yolları Saç, genel olarak insanlar ve özel olarak kadınlar için güzelliğin bir simgesidir. Saçlarınız ne kadar uzun, kalın, parlak ve hayat dolu olursa o kadar güzel ve çekici olursunuz. Ve hayal ettiğiniz saçlara kavuşmak için, saçınızın beslenmeye ihtiyacı olduğunu ve siz ona hak ettiği bakımı vermeden sağlıklı bir şekilde uzamayacağını bilmelisiniz. Uzatmak ve kalınlaştırmak için en eski saç bakım yöntemlerinden biri. saçlar doğal karışımlardır. Saçlar için her zaman en kolay ve güvenli yol olmuştur, çünkü saç köklerine ve tellerine zarar veren maddeler içermez. Çünkü saç, saçta bulunan özel proteinlerden yani keratinden ve diğer bazı proteinlerden oluşur. saçın tüm yapısını oluşturan biyolojik bileşenler.

Bal ve önemi

Bal ve önemi

Bal

İşlevsel gıdalar olarak arı ürünlerinin faydaları Arı ürünleri, antik çağlardan beri saflığını koruyan, günümüzde en çok tüketilen doğal ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. İnsanlar, karmaşık yapıları nedeniyle, kimyasal bileşimlerinde ve biyolojik sistemler üzerindeki etkilerinde, duyusal özelliklerinde bile onları taklit edememişlerdir. Öyleyse, fonksiyonel gıdalar olarak arı ürünlerinin faydalarını ve avantajlarını tanıyalım:

Kahve

Kahve

Kahve

2022'nin en iyi Türk kahvesi çeşitleri Kahve özellikle (Türk kahvesi) dünyanın en çok tüketilen içeceğidir.Misafirperverliği ve takdiri ifade eden her fırsatta ve her seansta hazırlanır. Dünyada pek çok çeşidi vardır, en ünlüsü harika lezzeti ve orta yoğunluktaki dokusuyla öne çıkan Türk kahvesidir. Çünkü kahveyi ilk yayanlar Türkler'dir. Dünyada ve padişahların tercih ettiği içecek olduktan sonra Türkler kahveye büyük bir ihtisas verirler. >

Makyaj

Makyaj

Makyaj

Durumlar için yumuşak makyaj, moda 2022 Kadınların güzelliği kişiliğinde ve dış görünüşünde yatar.Her zaman modern bir görünüm için çekici bir görünüm için çabalarlar ve bunun için en iyi makyaj türlerini seçerler, cildinin safl

göz makyajı

göz makyajı

Göz makyajı

Astarlı gözler için gölge uygulamanın en iyi yolu Göz kapağına yerleştirilecek açık renklerin seçilmesi tercih edilir ve bunu belirlemek için gözün kırılması dışında koyu renkler kullanmayız ve ardından gözyaşı damlasını vurgulamak için açık veya parlak bir renk koymanız gerekir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.