+18 هذه المنتجات مخصصة لعمر مافوق 18 لتأكيد العمر والموافقة اضغط على موافق This category is dedicated for adults kindly confirm you are above 18 to continue OK - موافق Cancel - إلغاء
Favorilerim
Hemen sipariş verin ve ücretsiz kargo fırsatlarından yararlanın
MENÜYÜ KAPAT
Favorilerim Giriş Yap Kayıt Ol
Dil ve para birimi
tr
$
Kapat
Kapat
Bal ve önemi

Bal ve önemi

İşlevsel gıdalar olarak arı ürünlerinin faydaları

Arı ürünleri, antik çağlardan beri saflığını koruyan, günümüzde en çok tüketilen doğal ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. İnsanlar, karmaşık yapıları nedeniyle, kimyasal bileşimlerinde ve biyolojik sistemler üzerindeki etkilerinde, duyusal özelliklerinde bile onları taklit edememişlerdir. Öyleyse, fonksiyonel gıdalar olarak arı ürünlerinin faydalarını ve avantajlarını tanıyalım:

Tatlım

Bitkilerin çiçeklerinden veya bitkilerin canlı kısımlarından arıların topladığı nektardan üretilen tatlı şuruptur. Daha sonra bal arıları biyolojik olarak bileşimini değiştirir, bal peteğinde depolandıktan sonra olgunlaşmasının doğrudan bir sonucu olarak balın rengi koyu kahverengiye döner.

Çiğ bal

45 °C'den yüksek sıcaklıkta ısıl işlem görmemiş ve 0,3 mm'den büyük filtrelerle süzülmüş bal, ham bal olarak kabul edilir.

Ham balın işlem görmemesi tercih edilir, bunun yerine peteğinden çıkarıldıktan sonra olduğu gibi tüketilmelidir, öyle ki:

 • Pastörize edilmemiş.
 • Polen tutmaya aday değil.
 • Pastörizasyon: Balı 60-80 °C'ye kadar ısıtmak.
 • Filtrasyon: Balda doğal olarak bulunan enzimlerin, vitaminlerin ve antioksidanların bir kısmının kaybına neden olur.
 • Ham bal sterilize edilmediği veya filtrelenmediği için besin değerini korur.
 • Ham bala herhangi bir işlem uygulanmadığı için kristalleşme ve granül görünümü görebiliriz ve bu normaldir.
 • Balın kristalleşmesi yalnızca fiziksel bir değişimdir ve tüketimini etkilemez.
 • Polen, propolis, mum parçaları gibi bazı maddeler kristalleşmeyi hızlandırır.

Balın kimyasal içeriği

Bal, doğada en karmaşık karbonhidrat içeriğine sahip besindir.

 • Balın kuru ağırlığının %95-97'si kompleks karbonhidratlardan oluşur.
 • Fruktoz ve glikoz baldaki şeker içeriğinin %75'ini oluşturur.
 • Ayrıca, %10-15'i oluşturan birden fazla karbonhidrat ve diğer karbonhidratları içerir.
 • Prebiyotik etkiye sahip inülin ve fruktooligosakkaritler içerir.
 • Balın sıvı içeriği yaklaşık %17,7'dir.
 • Fenolik asitler ve flavonoidler baldaki en güçlü antioksidanlar arasındadır.
 • Proteinler, amino asitler.
 • Glikoz oksidaz ve katalaz enzimleri de biyolojik olarak önemli antioksidan enzimlerdir.
 • Askorbik asit (C vitamini).
 • (B) grubunun bazı vitaminleri.
 • Karotenoidler (antioksidanlar).
 • Alfa-tokoferol (E vitamini).

Balın sağlık üzerindeki etkisi

Bütün bu besinler sayesinde bal, aşağıdaki gibi davranan güçlü bir hayati etkiye sahiptir:

 • Antioksidanlar.
 • Antibakteriyel, antiviral, antiinflamatuar.
 • Antitümör.

Balın içeriğini neler etkiler?

 • Çiçek nektarı kaynağı.
 • Coğrafi bölge.
 • Mevsime ve koleksiyondan sonra işlenme şekline bağlıdır.
 • Bugün dünyada yaklaşık 300 çeşit bal var.

Arı sütü

Jöle kıvamında, fildişi veya kemik renginde, genç arıları beslemek için kullanılan kendine has bir kokusu ve keskin tadı olan arılar için hayatlarının belirli bir dönemindeki arılar için özel bir üründür.

Kraliçe arı ömür boyu arı sütü ile beslenir.

Arı sütü için hammadde kaynağı esas olarak polen, su ve baldan oluşur.

Arılar vücutlarındaki hammaddelerin kimyasal yapısını değiştirirler ve sonra onları genç arıların ve ana arının beslenmesinde kullanılmak üzere depolanmak üzere salgılarlar.

Arı sütünün önemi ve besin değeri

Proteinler, yağlar, karbonhidratlar, vitaminler ve mineraller içerir.

B grubu vitaminler (niasin, riboflavin, tiamin, pantotenik asit ve B6) içerir.

(Çinko, Magnezyum, Demir) gibi mineraller içerir.

Yalnızca arı sütünde bulunan Royal Actin adlı süper biyoaktif bir protein içerir.

Anti-bakteriyel ve anti-fungal hayati asitler.

Arı sütünün sağlık üzerindeki etkileri ve faydaları

 • Vücutta hücre yenilenmesi ve metabolizmasında etkilidir.
 • Kan şekerini düşürür.
 • Zihinsel ve sinirsel bozuklukların giderilmesinde etkilidir.
 • Tümörlerin gelişimini engeller.
 • Bağışıklığı güçlendirir.
 • Beyin işlevini iyileştirir.
 • İştahı düzenler.
 • Kısırlığın tedavisine yardımcı olur (yumurta ve sperm kalitesini ve sayısını artırır).
 • Güzelliği ve kemik sağlığını etkileyen kolajen üretimine yardımcı olur.

Propolis

Propolis nedir?

Propolis, birkaç bitkiden toplanan ve bir miktar sakız ve ağaç kabuğundan çıkan maddeler ve bir miktar arı poleni ve arılar için tükürük ile karıştırılarak arılar tarafından yapılan bir sakız maddesidir. Propolis, arıların inanılmaz bir şekilde tedavi ettiği canlı organizmalar için önemli bileşiklerin bir karışımıdır. Propolis kahverengimsi olma eğilimindedir ve bazı bölgelerde koyu yeşile dönebilir. Propolis, kovanı temizlemek ve korumak, ana arının ve yumurtlama yerinin sterilize edilmesi, kovan içindeki boşlukların doldurulması, kovana giren yabancıların kapatılması ve ölü arı veya böcek kalıntılarının çürümesini önlemek ve böylece koruma sağlamak amacıyla kullanılır. mantar ve bakterilerin yayılmasından kaynaklanan kovan.

Tarih boyunca propolis, birçok hastalığı tedavi etmek için ve ayrıca firavunlar tarafından krallarının bedenlerini korumak ve bedenlerini mumyalamak için kullanıldı ve şimdi bile bu bedenleri çürümeden veya bakteri veya mantarlara bulaşmadan görüyoruz. propolisin gücünün ve etkinliğinin sürekliliğinin ve zaman faktöründen etkilenmediğinin kanıtı. Propolisin en iyi doğal gıda takviyesi olmasının yanı sıra modern kullanımları da vardır, ancak aynı zamanda ormanlar ve ağaçlık alanlar için çevredeki kirliliğin boyutunu ortaya çıkarmak için çevresel belirteçler tarafından da kullanılmaktadır.

Propolis Formülü: Vitamin, mineral, flavonoid ve fenolik maddeler açısından zengin olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca dehidrojenaz, glukoz-6-fosfataz, adenozin trifosfataz ve asit fosfataz gibi birçok yağ asidi ve enzimi vardır. Mg, Ca, I, K, Na, Cu, Zn, Mn, Fe gibi bazı mineral ve vitaminler ile B1, B2, B6, C, E vitaminleri. Bu nedenle doğal gıda takviyelerinde kullanılan doğal bir maddedir. sayısız faydaları nedeniyle multivitamin ve mineral kapsüller, dozlar veya topikal yağlar, ağız spreyleri veya sakız temizleyicileri, diş macunu çeşitleri, kozmetik kremler, sabunlar ve diğerlerinde kullanın.

Propolisin faydası nedir?

Propolis, anti-inflamatuar, anti-viral, anti-fungal, anti-bakteriyel, antioksidanlar ve anti-tümördür, bu nedenle çeşitli vücut sistemleri üzerinde birçok faydası vardır.

Propolisin kadınlar için faydaları

Propolis, yükselişi rahim kanseri de dahil olmak üzere birçok jinekolojik soruna ve hastalığa yol açan östrojen hormonunun azaltılmasına yardımcı olur.

Propolisin mide ve bağırsaklar için faydaları

Ağızdan başlayarak ağız ülserlerini yok eder, çürüklere, diş eti problemlerine karşı korur, ağız kokusunu giderir. Ayrıca bağırsağı enfeksiyonlardan ve mantarlardan korur ve bağırsakta sindirimi iyileştiren yararlı probiyotik bakterileri destekler. Bitler mide asitliğinden kurtulmaya yardımcı olur, karaciğer virüslerini öldürür ve kolon kanserine karşı korur.

Enterobacteriaceae, gıda zehirlenmesine neden olan bakteri türlerinden biridir ve bu özel propolis türü kolayca ortadan kaldırabilir.

Propolisin cilt için faydaları

Riboflavin (B2 vitamini) içerdiğinden dokuları koruyarak ve elastikiyetini artırarak cildin tazeliğini korur, ayrıca topikal kullanımda yara ve yanıkları onarır, mantar ve enfeksiyonları yok eder, etkilenen bölgeyi bakterilerden korur. Saçkıran gibi bağışıklık yetersizliğine bağlı bazı cilt hastalıklarını iyileştirmeye yardımcı olur.

Göğüs ve solunum sistemi için propolisin faydaları

Akciğerleri viral hastalıklardan ve bronşit gibi enfeksiyonlardan korur, sinüsler gibi üst solunum sisteminin geri kalanını korur ve boğaz ağrısı ve bazı viral hastalıkları takip eden grip, soğuk algınlığı ve ateşi önlemeye yardımcı olur. ortaya çıkan koronavirüs olarak.

Propolisin kısırlığa faydaları

Propolis kimyagerler, eczacılar ve farmakologlar için zorluk teşkil eden doğal ürünlerden biridir ve kompozisyon ve etki açısından benzer bir şeyi henüz kimse üretebilmiş değildir. Genel olarak arı ürünlerinin hepsinin büyük faydaları var ama propolis başı çekiyor ve bu konuda arıcının bir kesimi üzerinde yapılan bir araştırmadan söz ediyoruz. Hastalıkların yüzdesinin azaldığı ve kanserlere gelince, bunlar arasında nadir oldukları fark edildi. Astım ve solunum yolu hastalıklarına gelince, yüzde 0'ı solunum problemlerinden muzdaripti. Propolis, prostat kanserini önler ve erkeklerde doğurganlığı artırır.

Diyabet için Propolis

Şekeri düşürmede etkili olduğu ve tip 2 diyabet hastaları üzerinde yapılan bir çalışmada propolisin yemeklerden sonra kan şekerinde bozulmaya neden olan mayayı azalttığı ve böylece bu diyabetli grupta şeker kontrol sürecini iyileştirdiği kaydedilmiştir. vücuttaki trigliseritleri ve zararlı yağları azaltmaya ek olarak. Propolisin içinde bulunan flavonoidler vücuttaki tüm toksinleri, kalıntıları ve serbest radikalleri temizleyerek vücudu yeniler

Propolis ve virüsler arasındaki ilişki nedir?

Propolis takviyeleri, arı kovanından ve ürettiklerinden elde edilen en iyi doğal gıda takviyeleridir. Takviyeler ilaçlardan daha iyi ve korunma tedaviden daha iyi olsa da, doğal ürünlerin vücudu inşa etmek için çok önemli olduğunu bilmeliyiz, bu nedenle vücudu uzun süre ihmal ettikten sonra ilaç almak yerine, bağışıklığı korumalıyız ve dengeli beslenme yoluyla vücudu dengelemeliyiz. ve vücudumuzu korumak için ihtiyaçlarımızı önemli unsurlardan almak. Yanlış gıda endüstrileri ve beslenmemizde her gün izlediğimiz yol nedeniyle içinde bulunduğumuz çağdayız. Yemeklerimizde temel elementlerin eksikliğinden dolayı adeta kendimizi yok ettik, bu yüzden kansızlık ve vitamin, protein ve mineraller gibi daha az beslenme ile yaşıyoruz.

Bu nedenle, tercihen doğal olan bu elementlerin konsantre dozlarına sahip olmalıyız, çünkü doğal ürünler, birçok yan etkisi nedeniyle vücudumuzu yoran ve bizi takip eden yeni bir hastalık döngüsüne sokan ilaçların aksine, genellikle yan etkilere sahip değildir. . . İnsanların doğal ürünlerle korunmaları ve ilaçlardan uzak durmaları gerektiği konusunda bilinçlenmelerinin temel nedeni budur

Fakat aklımıza getirilmesi gereken en önemli nokta, takviyelerin sihirli bir iksir olmadığı, bize yardımcı olduğu ve bizi koruduğudur. Bir hap veya doz almanın bir anlamı yok ve oturup büyülü etkisini bekliyoruz. Vücudumuzda hastalıklara neden olan bir eksiklikten bahsediyoruz. Evet, takviyeler vücuda yiyeceklerle alınan miktarlardan daha fazla besin sağlar, ancak sonuçlarını görmek de zaman alır.

Son olarak, yan etkisi olmayan, kapsamlı etkisi olan en iyi antioksidanları ve besin takviyelerini arayan herkese söyleyebiliriz ki, arı ürünleri virüslerle savaşan ve vücudun enfeksiyonlar dahil birçok hastalığa karşı kendini iyileştirmesine yardımcı olan bileşikler açısından zengindir. soğuk algınlığı da multivitaminleri ve mineralleri dikkate alır.

Birçok fonksiyonel özelliğe sahip doğal bir besin takviyesi olarak arı sütü ve arı ürünlerini tercih edebilirsiniz...

Blog Son Eklenenler
İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum?

İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum?

cilt bakım yöntemleri

İksir | Lekelerden ve koyu bölgelerden nasıl kurtulurum? Ciltte sürekli lekeler oluşur ve uygun bakım yapıldıktan sonra zaman zaman kaybolur. Ancak cildinize her gün bakım yapmanız ve cildinizi besleyen ve sağlıklı bir görünüm kazandıran, siyah ve koyu lekelerin veya bölgelerin tekrar oluşumunu engelleyen her şeyi kullanmanız gerektiğinden tekrar ortaya çıkabilir.

Soruyorlar | Kışın cildime nasıl iyi bakarım

Soruyorlar | Kışın cildime nasıl iyi bakarım

cilt bakım yöntemleri

Soruyorlar | Kışın cildime nasıl iyi bakarım Kışta cilt bakımının sırlarını öğrenin ... Kışın, havadaki değişikliklerle ilişkili semptomlar tüm insanlar, özellikle kızlar için büyük bir zorluk oluşturduğundan, cildin geri kalan mevsimlerden daha fazla bakıma ihtiyacı vardır. Bazılarında alerjiye, ısı dengesizliği ile kuruluk ve diğer can sıkıcı sorunlara neden olabilen yünlü giysiler, gelin bunları inceleyelim ve hassas ve hassas cilt yapısını koruyan doğal çözümler bulalım .

En sık görülen saç sorunları nelerdir?

En sık görülen saç sorunları nelerdir?

saç bakım yöntemleri

Sebep ve Çözüm | En sık görülen saç sorunları nelerdir? Saç sorunları bazı vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanır ve bazen başka sebepleri de olabilir. Sebepteki farklılıkla birlikte çözüm de değişir, o yüzden bunları tek tek ele alalım: Yaygın saç sorunları Bireyin sağlığı ile ilgili birçok saç sorunu vardır ve bu yazımızda bunlardan en önemlilerini ve en önemlilerini sunacağız.

2022'de saçı uzatmanın doğal yolları

2022'de saçı uzatmanın doğal yolları

saç bakım yöntemleri

2022'de saçı uzatmanın doğal yolları Saç, genel olarak insanlar ve özel olarak kadınlar için güzelliğin bir simgesidir. Saçlarınız ne kadar uzun, kalın, parlak ve hayat dolu olursa o kadar güzel ve çekici olursunuz. Ve hayal ettiğiniz saçlara kavuşmak için, saçınızın beslenmeye ihtiyacı olduğunu ve siz ona hak ettiği bakımı vermeden sağlıklı bir şekilde uzamayacağını bilmelisiniz. Uzatmak ve kalınlaştırmak için en eski saç bakım yöntemlerinden biri. saçlar doğal karışımlardır. Saçlar için her zaman en kolay ve güvenli yol olmuştur, çünkü saç köklerine ve tellerine zarar veren maddeler içermez. Çünkü saç, saçta bulunan özel proteinlerden yani keratinden ve diğer bazı proteinlerden oluşur. saçın tüm yapısını oluşturan biyolojik bileşenler.

Bal ve önemi

Bal ve önemi

Bal

İşlevsel gıdalar olarak arı ürünlerinin faydaları Arı ürünleri, antik çağlardan beri saflığını koruyan, günümüzde en çok tüketilen doğal ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. İnsanlar, karmaşık yapıları nedeniyle, kimyasal bileşimlerinde ve biyolojik sistemler üzerindeki etkilerinde, duyusal özelliklerinde bile onları taklit edememişlerdir. Öyleyse, fonksiyonel gıdalar olarak arı ürünlerinin faydalarını ve avantajlarını tanıyalım:

Kahve

Kahve

Kahve

2022'nin en iyi Türk kahvesi çeşitleri Kahve özellikle (Türk kahvesi) dünyanın en çok tüketilen içeceğidir.Misafirperverliği ve takdiri ifade eden her fırsatta ve her seansta hazırlanır. Dünyada pek çok çeşidi vardır, en ünlüsü harika lezzeti ve orta yoğunluktaki dokusuyla öne çıkan Türk kahvesidir. Çünkü kahveyi ilk yayanlar Türkler'dir. Dünyada ve padişahların tercih ettiği içecek olduktan sonra Türkler kahveye büyük bir ihtisas verirler. >

Makyaj

Makyaj

Makyaj

Durumlar için yumuşak makyaj, moda 2022 Kadınların güzelliği kişiliğinde ve dış görünüşünde yatar.Her zaman modern bir görünüm için çekici bir görünüm için çabalarlar ve bunun için en iyi makyaj türlerini seçerler, cildinin safl

göz makyajı

göz makyajı

Göz makyajı

Astarlı gözler için gölge uygulamanın en iyi yolu Göz kapağına yerleştirilecek açık renklerin seçilmesi tercih edilir ve bunu belirlemek için gözün kırılması dışında koyu renkler kullanmayız ve ardından gözyaşı damlasını vurgulamak için açık veya parlak bir renk koymanız gerekir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.