+18 هذه المنتجات مخصصة لعمر مافوق 18 لتأكيد العمر والموافقة اضغط على موافق This category is dedicated for adults kindly confirm you are above 18 to continue OK - موافق Cancel - إلغاء
Menü

Avokado (Yaprağı) 80g

5,00 USD
5,00 USD

Üretici Firma: ARİFOĞLU BAHARAT ve GIDA SAN. LTD. ŞTİ.

Latince adı ‘Persea americana’ olan avokado, defnegiller familyasındandır. Timsah armudu ve Avukat armudu isimleriyle de bilinir. Anavatanı Meksika’dır. Tropik ve subtropik iklime uyumlu olan avokado, havanın fazla soğuk olmaması şartıyla Akdeniz iklimine sahip bölgelerde de yetiştirilebilir. 1970’lerin başında Amerika’dan deneme amaçlı olarak avokado fideleri Türkiye’ye getirilmiştir. O tarihten beri ülkemizde başarılı bir şekilde yetiştirilmektedir. Akdeniz Bölgesi ve Rize gibi donun az olduğu Doğu Karadeniz Bölgesinde Avokado, ekonomik açıdan kendisine önemli bir yer edinmiştir.

Avokado meyvesi armuda benzerliğiyle dikkat çeker. Dış kabuk, yeşil ya da koyu erguvani bir renktedir. İçindeki yenilebilen etli kısım, krem sarı ya da beyaza yakın bir renktedir. Avokado meyvesi tazeliğini koruması için henüz olgunlaşmadan toplanır. Bu yüzden satın alınan avokado meyvelerinin yenilebilecek hale gelmesi için olgunlaşmasını beklemek gerekir. Meyve olarak yenilebildiği gibi avokado yemeklerde ve salatalarda lezzet artırmak için de kullanılır. Değişik damak tatları arayanlar için avokadoyla et, tavuk ve mantar sotesi hazırlanabilir.

Avokado yaprağı bitkisinden; avokado çayı, avokado yağı, avokado şampuanı, sabunu ve kremi üretilir.

İçindekiler:

 Avokado Yaprağı - Avocado, leaves  - Persea gratissima

Hazırlanışı:

1 Tatlı kaşığı Avokado yaprağını 100 derece kaynar suda 10 dakika kaynattık dan  sonra,  Avokado yapraklarını sudan çıkartıp çayınızınızı tüketebilirsiniz.

*Serin ve kuru yerde saklayınız.

Şifalı Bitkiyi Şifalı Yapan Nedir ?

Bazı bitkilerin içinde bilim adamları tarafından şifalı olduğu kanıtlanan çeşitli etken maddeler vardır. Bitkiyi şifalı yapan ise bu etken maddelerin çokluğu ve kalitesidir.

Şifalı Bitkimi neden Arifoğlu'ndan Almalıyım?

Arifoğlu'ndan alacağınız her Şifalı Bitki, memleketimizin ve Dünyanın en kaliteli topraklarında ve en temiz coğrafyalarında yetiştirilmektedir. Toplanan her bitki için özel etken madde analizleri yapılmaktadır ve bu analizler sayesinde etken maddesi düşük ve kalitesiz olan ürünler ayıklanmaktadır. Bu işlemlerden sonra satışa uygun vaziyette olan bitkiler sterilize edilir ve siz değerli müşterilerimize sunulur.

Kargo Bilgisi:

Kargonuz 2 iş günü içersinden kargoya teslim edilmektedir.

Ağırlık (Kg)
0.2
Benzer ürünler
Karanfil
35,50 USD
35,50 USD
Nane
4,00 USD
4,00 USD
Zencefil Tane
4,00 USD
4,00 USD
Tarçın Çubuk
6,00 USD
6,00 USD
Keten Tohumu
3,00 USD
3,00 USD
Zencefil Toz
3,00 USD
3,00 USD
Sumak
2,50 USD
2,50 USD
Kekik
2,50 USD
2,50 USD
Kişniş Tane
3,00 USD
3,00 USD
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.