+18 هذه المنتجات مخصصة لعمر مافوق 18 لتأكيد العمر والموافقة اضغط على موافق This category is dedicated for adults kindly confirm you are above 18 to continue OK - موافق Cancel - إلغاء
Menü

Arpa Kesim Mat Oniks Taşı Tesbih

48,45 USD
48,45 USD
Oniks taş nedir?

Yarı değerli bir taş olan akik taşının diğer bir cinsi olan ve damarlı akik olarak geçen Oniks farklı katman ve farklı renklerden oluşan bir taştır. Asurlularca yüzük anlamı taşıyan kelimelerden türetilmiştir. Katmanlar siyahtan beyaza kadar çeşitli renklerde olabilmektedir. Kırmızının tonlarında bulunan Sardoniks ise oniks taşı türlerinden biridir. Orijinal siyah oniks temini oldukça yaygın olsa da renkli olanları kadar rahat bulunmamaktadır.

Oniks taşı, farklı çevrelerce ayrılık taşı olarak da anılır. Ağırlıklı siyah renk sahibi olan bu taşı taşıyan kişiye pozitif enerji verdiği, depresyona karşı etkili olduğu ve kişinin kendine güven verdiği bilinmektedir. Kişide kaygı ve korkuları dengelediği bilinmektedir. Özellikle gelecek kaygısı taşıyanların bu taşı taşımaları önerilir. Ayrıca duymayı güçlendirdiği ve içi kulak rahatsızlıklarında tene temas ettirildiği taktirde iyi geldiği söylenmektedir. Oniks taşı insanlarda analitik ve mantıksal düşünmelere neden olur. Çok yönlü ve şifalı bir taş olan oniks taşı kullanımı sayesinde bu özelliklerini açığa çıkaracaktır.

Taşlı Erkek Yüzüklerinde Oniks Kullanımı

Günümüzde birçok gümüş yüzük tasarımında oniks taşı kullanılmaktadır. Bu taş özellikle erkek gümüş yüzüklerinde tercih edilmektedir. Yüzüğe ayrı bir hava katan oniks taşında ağırlıklı olarak siyah renkler kullanılmaktadır. Oniks taşlı erkek gümüş yüzükler, özel günlerde kişilerin birbirleri aralarından hediyeleşmek amacıyla da tercih edilen ürünlerden olmaya halen devam etmektedir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

tane ebattı:8*5 mm

komple boy:29,5 cm

Boyutlar (cm)
8 x 8 x 8
Ağırlık (Kg)
0.3
Ürün Açıklaması
tane sayısı
33
tür
Metal
özelleştirme
hayır
materyal
gümüş
Taş Cinsi
Onyx
Renk
Siyah
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.