+18 هذه المنتجات مخصصة لعمر مافوق 18 لتأكيد العمر والموافقة اضغط على موافق This category is dedicated for adults kindly confirm you are above 18 to continue OK - موافق Cancel - إلغاء
Menü

Metal Kutu Petek Bal - 1 KG

57,00 USD
57,00 USD

Metal Kutu Petek Bal - 1 KG

Karakovan balında katkı maddesi yoktur ayrıcı mum da bulunmaz. Honey Leaves kesinlikle bu ballardan biridir. Siz petekli balı yedikten sonra ağzınızda sakız gibi madde kalıyorsa bu yapay bir malzeme olan mumdur. Karakovan balında bu mumu da arı yapar yani doğaldır ve ağzınızda eriyerek kaybolur. Honey Leaves karakovan balı yüksek rakımlı Hizan yaylalarında 2500 çeşit bitkiden beslenen arıların ürettiği tam da böyle bir baldır. Sağlık ve şifa kaynağıdır.

Karakovan balı çok eski zamanlardan beri tedavi için kullanılan doğal besin kaynaklarından biridir. Yine Osmanlı İmparatorluğu döneminde şifacıların başvurduğu en önemli besinlerden biridir. Şifahanelerde ilaç olarak kullanılan karakovan balı, adını yapım yönteminden almıştır. Bu bal çeşidi, karanlık tutulan doğal kütük kovanlarda üretilir. Yapay balmumunun kullanılmadığı bu balın peteğini arılar kendi mum salgılarıyla hazırlar.

Her şeyden önce balın isminden ziyade balın nasıl üretildiği ve hiçbir katkı maddesini ihtiva edilmeden üretildiği yöntemdir. Honey Leaves doğada el değmeden üretilen ve hiçbir kimyasal etkene maruz kalmayan ender karakovan ballardan biridir.

Boyutlar (cm)
15 x 15 x 15
Ağırlık (Kg)
1.3
Ürün Açıklaması
tür
Bal
ağırlık
1 kilo
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.